Víno bílé
Pálava 2024 - MZV, suché
Suché · Vinařská oblast Morava
170 Kč
(140 Kč bez DPH)
0,75 l
Údaje o víně
| Kategorie | Víno bílé |
| Odrůda | Pálava |
| Ročník | 2024 |
| Obsah cukru | Suché |
| Oblast | Vinařská oblast Morava |
| Podoblast | podoblast Velkopavlovická |
| Země původu | Česká republika |
| Objem | 0,75 l |
Parametry
Kyseliny
6,90 g/l
Zbytkový cukr
7,30 g/l
Alkohol
13,5 % obj.
Č. šarže
33/24
O víně
Pálava byla vyšlechtěna křížením odrůd Tramín červený a Müller Thurgau. Do odrůdové knihy byla zapsána v r. 1977. Jedná se o jednu z nejžádanějších odrůd. Víno má barvu lipového květu. Ve vůni se snoubí tóny bezu a citrusů, které doplňuje jemná kořenitost. V chuti je víno harmonické s dlouhotrvající dochutí. Skvěle ladí se sýry, drůbežím masem a rybami.
Složení
hrozny, bentonit, arabská guma, oxid siřičitý
Alergeny
oxid siřičitý a siřičitany
Výživové hodnoty na 100 ml
| Sacharidy z toho cukry | 1,5 g 0,7 g |
| Tuky z toho nasycené mastné kyseliny | 0,0 g 0,0 g |
| Bílkoviny | 0,0 g |
| Sůl | 0,0 g |
Pálava 2024 - MZV, suché
170 Kč