Ryzlink rýnský 2024 - MZV, polosuché
Polosuché · Vinařská oblast Morava
Údaje o víně
| Kategorie | Víno bílé |
| Odrůda | Ryzlink rýnský |
| Ročník | 2024 |
| Obsah cukru | Polosuché |
| Oblast | Vinařská oblast Morava |
| Podoblast | podoblast Velkopavlovická |
| Země původu | Česká republika |
| Objem | 0,75 l |
Parametry
Kyseliny
6,70 g/l
Zbytkový cukr
8,00 g/l
Alkohol
12,0 % obj.
Č. šarže
24-035
O víně
Starobylá odrůda révy vinné, pocházející z Německa. Nemá nic společného s odrůdou Ryzlink vlašský, kromě názvu „Ryzlink". Do odrůdové knihy byla zapsána v r. 1941. Barva vína je zelenkavá. Ve vůni můžeme cítit luční kvítí. Chuť je plná, kořenitá, s pikantní kyselinou. Hodí se k tučnějším pokrmům, rybám, asijské kuchyni a ke slavnostním příležitostem.
Složení
hrozny, rektifikovaný moštový koncentrát, oxid siřičitý, čiřicí látky – kaseináty draselné, stabilizátory – arabská guma, karboxymethylcelulóza, plněno v ochranné atmosféře
Alergeny
oxid siřičitý a siřičitany
Výživové hodnoty na 100 ml
| Sacharidy z toho cukry | 1,6 g 0,8 g |
| Tuky z toho nasycené mastné kyseliny | 0,0 g 0,0 g |
| Bílkoviny | 0,0 g |
| Sůl | 0,0 g |