Víno červené
Svatovavřinecké 2024 - MZV, suché
Suché · Vinařská oblast Morava
150 Kč
(124 Kč bez DPH)
0,75 l
Údaje o víně
| Kategorie | Víno červené |
| Odrůda | Svatovavřinecké |
| Ročník | 2024 |
| Obsah cukru | Suché |
| Oblast | Vinařská oblast Morava |
| Podoblast | podoblast Velkopavlovická |
| Země původu | Česká republika |
| Objem | 0,75 l |
Parametry
Kyseliny
5,40 g/l
Zbytkový cukr
0,90 g/l
Alkohol
12,0 % obj.
Č. šarže
24-032
O víně
Svatovavřinecké vzniklo spontánním křížením odrůdy Pinot Noir s nezjištěnou odrůdou ve Francii.
Ve Státní odrůdové knize je zapsáno od r. 1941. Barva purpurově červená. Ve vůni můžeme hledat vanilku, skořici, med. Chuť plná s povidlovými tóny, vyvážené, s příjemnou tříslovinou.
Ve Státní odrůdové knize je zapsáno od r. 1941. Barva purpurově červená. Ve vůni můžeme hledat vanilku, skořici, med. Chuť plná s povidlovými tóny, vyvážené, s příjemnou tříslovinou.
Velmi dobře se hodí k tmavým masům, výrazným sýrům či v kombinaci s husou nebo kachnou.
Alergeny
oxid siřičitý a siřičitany
Výživové hodnoty na 100 ml
| Sacharidy z toho cukry | 0,9 g 0,1 g |
| Tuky z toho nasycené mastné kyseliny | 0,0 g 0,0 g |
| Bílkoviny | 0,0 g |
| Sůl | 0,0 g |
Svatovavřinecké 2024 - MZV, suché
150 Kč