Irsai Oliver 2025 - pozdní sběr, polosuché
Polosuché · Vinařská oblast Morava
Údaje o víně
| Kategorie | Víno bílé |
| Odrůda | Irsai Oliver |
| Ročník | 2025 |
| Obsah cukru | Polosuché |
| Oblast | Vinařská oblast Morava |
| Podoblast | podoblast Velkopavlovická |
| Země původu | Česká republika |
| Objem | 0,75 l |
Parametry
Kyseliny
5,60 g/l
Zbytkový cukr
10,50 g/l
Alkohol
12,3 % obj.
Č. šarže
3/25
Ev. č. jakosti
33I1-26/52
O víně
Irsai vznikl křížením Bratislavského bílého a Čabaňské perly ve 30. letech 20. století v Maďarsku. U nás velice populární odrůda vhodná na sváteční příležitosti, svatby apod.
Ve Státní odrůdové knize ČR je zapsán od r. 1975. Barva lipového květu. Víno je kořenité, svěží s ovocnou vůni. V chuti cítíme čerstvé hrozny, v dochuti tóny muškátového oříšku a černého rybízu s výraznou kyselinou. Podáváme k jemným paštikám a sýrům.
Teplota skladování do 10°C. Teplota podávání 10-12°C.
Složení
hrozny, bentonit, arabská guma, oxid siřičitý
Alergeny
oxid siřičitý a siřičitany
Výživové hodnoty na 100 ml
| Sacharidy z toho cukry | 1,9 g 1,1 g |
| Tuky z toho nasycené mastné kyseliny | 0,0 g 0,0 g |
| Bílkoviny | 0,0 g |
| Sůl | 0,0 g |