Víno bílé
Veltlínské zelené 2024 - MZV, suché
Suché · Vinařská oblast Morava
150 Kč
(124 Kč bez DPH)
0,75 l
Údaje o víně
| Kategorie | Víno bílé |
| Odrůda | Veltlínské zelené |
| Ročník | 2024 |
| Obsah cukru | Suché |
| Oblast | Vinařská oblast Morava |
| Podoblast | podoblast Velkopavlovická |
| Země původu | Česká republika |
| Objem | 0,75 l |
Parametry
Kyseliny
5,40 g/l
Zbytkový cukr
7,00 g/l
Alkohol
12,5 % obj.
Č. šarže
8/24
O víně
Jedná se o starou odrůdu typickou pro Rakousko-Uhersko. V ČR bylo zapsáno do odrůdové knihy
v r. 1941. Barva méně výrazná, zelenkavě zlatavá s jiskrnými odlesky. Vůně připomíná kořenitost s lehkou mineralitou a tóny posečené trávy. Chuť je šťavnatá, svěží s výraznou kyselinkou s příjemnou kořenitostí. Víno je vhodné pro každodenní pití a běžné stolování.
Složení
hrozny, bentonit, arabská guma, oxid siřičitý, kyselina askorbová
Alergeny
oxid siřičitý a siřičitany
Výživové hodnoty na 100 ml
| Sacharidy z toho cukry | 1,5 g 0,7 g |
| Tuky z toho nasycené mastné kyseliny | 0,0 g 0,0 g |
| Bílkoviny | 0,0 g |
| Sůl | 0,0 g |
Veltlínské zelené 2024 - MZV, suché
150 Kč