Naturální vína - Návrat ke kořenům

Pohled na pěstování a výrobu vína se Alexandru Hulatovi mladšímu postupem času proměnil a začal se ubírat směrem k přírodním metodám. První víno, které nezapadá do klasické nabídky Vinařství Hulata, bylo vyrobeno v roce 2018. Nejdříve bylo třeba učinit změny v konvenčním obhospodařování vinice. Vinice přešly na ošetřování v Bio režimu, s důrazem na pestrost krajiny a na  udržení kvality hroznů.  Vína jsou vyráběna v malých objemech, počínaje ručním sběrem hroznů přes šlapání v kádi, spontánní kvašení na slupkách až po vylisování na ručním lisu, stejně jak před staletími.

Poté vína zrají na jemných kalech v dřevěných sudech. Vína nejsou sířena, nečiří se, ani nefiltrují, a proto mnohdy nebývají zcela průzračná. Vínu zůstavá intenzivnější až oranžová barva se silnou strukturou tříslovin, která vzniká delším macerováním na slupkách. Oranžové víno je tím nejpřírodnějším produktem, který lze ve světě vína najít.

Prvním naturálním vínem z dílny vinaře Alexandra Hulaty ml. je Oranžový zajíc, ročník 2018. Víno bylo vyrobeno z tradičních odrůd z vinice staré 40 let v trati Filiberky, kde pobíhá mnoho zajíců - proto Oranžový zajíc. Hrozny měly při sběru 22°NM. Víno zrálo dva roky v dubovém sudu. Na první pohled Vás uchvátí krásně oranžová barva. Ve vůni můžete identifikovat kandované ovoce, meruňky. Chuť je plná, kořenitá, s jemnou tříslovinkou.

Vína jsou vyráběna v malých objemech pro úzký okruh přátel, rodiny a zákazníků.

Tramín ročník 2020 je v pořadí druhým vyrobeným naturálním vínem Alexandra Hulaty ml. Víno bylo vyrobeno z deset let staré vinice v trati Filiberky. Hrozny měly při sběru 23°NM. Víno zrálo rok a půl v dubovém sudu.

Vůně tohoto vína je velmi aromatická, s výraznými medovými tóny. Medová vůně je v chuti podpořena nádechem pomerančové kůry a vyváženou  jemnou tříslovinkou se sladkou dochutí. Zkuste přelít část vína do karafy a pozorovat vývoj aromat paralelně s vínem ve sklenici.

Vína jsou vyráběna v malých objemech pro úzký okruh přátel, rodiny a zákazníků. 

 

NAHRÁVÁM