Víno bílé
Saint Laurent 2024 - blanc de noir, MZV, suché
Suché · Vinařská oblast Morava
150 Kč
(124 Kč bez DPH)
0,75 l
Údaje o víně
| Odrůda | Saint Laurent |
| Ročník | 2024 |
| Obsah cukru | Suché |
| Oblast | Vinařská oblast Morava |
| Podoblast | podoblast Mikulovská |
| Země původu | Česká republika |
| Objem | 0,75 l |
Parametry
Kyseliny
5,50 g/l
Zbytkový cukr
4,90 g/l
Alkohol
13,0 % obj.
Č. šarže
38/24
O víně
Šetrným lisováním celých hroznů odrůdy Svatovavřinecké jsme docílili vína s minimálním uvolněním barviva ze slupek, což dalo vzniknout tomuto klaretu. Pro tuto šarži jsme vybrali mezinárodní název odrůdy která pochází z Francie. Barva připomíná šípkovou růži. Ve vůni se snoubí tóny malin, jahod s dotekem citrusové kůry. Chuť svěží, harmonická s příjemnou kyselinkou, která podtrhuje ovocný charakter. V dochuti pocítíte lehkou mineralitu. Doporučujeme podávat vychlazené jako aperitiv.
Složení
hrozny, bentonit, arabská guma, oxid siřičitý
Alergeny
oxid siřičitý a siřičitany
Výživové hodnoty na 100 ml
| Sacharidy z toho cukry | 1,3 g 0,5 g |
| Tuky z toho nasycené mastné kyseliny | 0,0 g 0,0 g |
| Bílkoviny | 0,0 g |
| Sůl | 0,0 g |
Saint Laurent 2024 - blanc de noir, MZV, suché
150 Kč