Pálava 2024 - VZH, polosladké
Polosladké · Vinařská oblast Morava
Údaje o víně
| Kategorie | Víno bílé |
| Odrůda | Pálava |
| Ročník | 2024 |
| Obsah cukru | Polosladké |
| Oblast | Vinařská oblast Morava |
| Podoblast | podoblast Velkopavlovická |
| Země původu | Česká republika |
| Objem | 0,75 l |
Parametry
Kyseliny
6,90 g/l
Zbytkový cukr
31,60 g/l
Alkohol
12,0 % obj.
Č. šarže
3/24
O víně
Pálava je odrůda vinné révy, vyšlechtěná křížením odrůd Tramín červený a Müller Thurgau ve Velkých Pavlovicích, započatá v r. 1957. Až v r. 1977 byla zapsána do Státní odrůdové knihy. Patří mezi nejžádanější odrůdy. Víno má citronovou barvu. Ve vůni a chuti můžeme cítit typické znaky Pálavy, květinové tóny – muškát, vanilku a citrusy. Chuť je aromatická, dlouhotrvající, vyvážená.
Skvěle ladí s ovocnými dezerty, případě jako digestiv. Vhodné k archivaci.
Složení
hrozny, bentonit, arabská guma, oxid siřičitý, kyselina askorbová
Alergeny
oxid siřičitý a siřičitany
Výživové hodnoty na 100 ml
| Sacharidy z toho cukry | 4,0 g 3,2 g |
| Tuky z toho nasycené mastné kyseliny | 0,0 g 0,0 g |
| Bílkoviny | 0,0 g |
| Sůl | 0,0 g |