Víno bílé
Frankovka bílá 2024 - MZV, polosuché
Polosuché · Vinařská oblast Morava
150 Kč
(124 Kč bez DPH)
0,75 l
Údaje o víně
| Kategorie | Víno bílé |
| Odrůda | Frankovka bílá |
| Ročník | 2024 |
| Obsah cukru | Polosuché |
| Oblast | Vinařská oblast Morava |
| Podoblast | podoblast Velkopavlovická |
| Země původu | Česká republika |
| Objem | 0,75 l |
Parametry
Kyseliny
5,30 g/l
Zbytkový cukr
13,40 g/l
Alkohol
13,0 % obj.
Č. šarže
27/24
O víně
Víno vyrobené šetrným lisováním celých hroznů z odrůdy Frankovka. Při zpracování se tím minimalizuje uvolnění červeného barviva ze slupek. Podle odrůdy a ročníku je pak výsledné víno více či méně narůžovělé. Barva tělová, vůně ovocná. V chuti můžeme cítit svěžest jahod a višní. Doporučujeme podávat vychlazené k dezertům nebo si sklenku vychutnat jen tak samotnou.
Složení
hrozny, bentonit, arabská guma, oxid siřičitý, kyselina askorbová
Alergeny
oxid siřičitý a siřičitany
Výživové hodnoty na 100 ml
| Sacharidy z toho cukry | 2,1 g 1,3 g |
| Tuky z toho nasycené mastné kyseliny | 0,0 g 0,0 g |
| Bílkoviny | 0,0 g |
| Sůl | 0,0 g |
Frankovka bílá 2024 - MZV, polosuché
150 Kč